Forum Rybactwo Śródlądowe na UP we Wrocławiu Strona Główna Rybactwo Śródlądowe na UP we Wrocławiu
Forum związane głównie z pracą w zawodzie rybaka i pokrewnych oraz rozwojem strony. Zapraszam na stronę główną: www.rybactwo.republika.pl
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Praca za granicą - fileciarz, Islandia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Rybactwo Śródlądowe na UP we Wrocławiu Strona Główna » Dam pracę - oferty Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Praca za granicą - fileciarz, Islandia
Autor Wiadomość
bibliot@o2.pl
Gość






Post
Witam
jestem zainteresowany pracą w Islandii,mam doświadczenie w hodowli ryb -18 lat stażu na tym stanowisku . Nadaję się do filetowania ryb a język angielski dość słabo.
Śro 13:05, 02 Sty 08
Tomas
Gość






Post
Witam. Czy elektronik również znający się na komputerach PC ma szanse pracy w Islandii ? Czy może pracować w innym zawodzie , znajomość języka Ang. komunikatywna, kilka lat pracy w innych krajach. Mój numer GG: 5885841
Wto 16:18, 08 Sty 08
emessch
Dodaje oferty i sprzątam spam



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrocław

Post
Mogę tylko odesłać do: http://www.rybactwo.fora.pl/dam-prace-oferty,2/praca-za-granica-fileciarz-islandia,7.html#87
i polecić zarejestrowanie się w EURES.
Śro 13:01, 09 Sty 08 Zobacz profil autora
wojtek
Gość






Post
pracuje wzawodzie 7 lat filetuje gluwnie dorsza i flondre , filetowalem lososia norweskiego oraz sole interesuja mnie zarobki. nie znam angielskiego.
Śro 22:03, 09 Sty 08
renata 21
Gość






Post
Witam, chciałabym się dowiedzieć jakiś konkretnych szczegułów na temat tej pracy. Ja i mój chłopak jesteśmy nią zainteresowani. Nie mamy zbytnio dużego doświadczenia w tej dziedzinie, ale szybko się uczymy.Nie znamy zbytnio także jęz.angielskiego ( na poziomie komunikacyjnym). Czy moglibyśmy dostać tą prace? Za informacje dziękuję.

Pozdrawiam
Czw 9:11, 10 Sty 08
renata 21
Gość






Post
Różne informacje proszę pisać na mój e-mail : [link widoczny dla zalogowanych]

Dziękuje
Czw 9:13, 10 Sty 08
kaha
Gość






Post
witam jestem młodą osobą chetną do pracy moj email kasia_cz@onet .eu
Czw 20:29, 10 Sty 08
fajny_facet24@wp.pl
Gość






Post
Od 18 roku życia przez 4 lata rybak na bałtyku wiec z rybami posiadam doświdczenie praca moja jest udokumentowana w między narodowej książeczce żeglarskiej jedyny mój minus słaba znajomość języka angielskiego czy w takim przypatku istnieją jakiekolwiek szanse
Nie 15:35, 13 Sty 08
rwa
Gość






Post szukam pracy w Isalndi
Słyszałem ze w Islandii przy filetowaniu ryb zarabia sie 50 tys/ m-c byłbym zainteresowany ta praca ! Prosze o kontakt! to moj e-mail : [link widoczny dla zalogowanych]
Pon 15:50, 14 Sty 08
Gość







Post praca w Islandii
Witam!
Jesteśmy młodą parą - 28 i 27 lat, nie posiadamy doświadczenia w
filetowaniu ryb, ale j. angielskim posługujemy się w stopniu
komunikatywnym oraz średnio zaawansowanym, ja pracowałem za granicą -
we Francji i w Szwecji - budowa oraz jagodobranie. Jesteśmy osobami
dynamicznymi, nastawionymi na co najmniej rok pracy za granicą, oboje
posiadamy stałe zatrudnienie, ale z chęcią wyjedziemy tam, gdzie
zapłacą godziwie za naszą pracę. Z chęcią nauczymy się niezbędnych
czynności i na pewno podołamy powierzonym nam obowiązkom. Proszę o
odpowiedź w naszej sprawie - czy możliwe jest zatrudnienie nas na
Islandii?
Pozdrawiam

Artur
Czw 22:16, 17 Sty 08
Ewa
Gość






Post
Jesteśmy młodą parą narzeczonych, ja w tym roku kończe studia a mój narzeczony juz pracuje. Na filetowaniu ryb się nie znamy, ale znamy j. angielski i oboje już pracowaliśmy za granicą - Niemcy i Wielka Brytania. Marzy nam sie tylko godziwe wynagrodzenie.mail i kontakt: [link widoczny dla zalogowanych]
Nie 1:46, 20 Sty 08
emessch
Dodaje oferty i sprzątam spam



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrocław

Post
Jak już pisałem wcześniej. Nie zajmuję się pośrednictwem pracy do Islandii. Umieściłem tutaj tylko 1 z dostępnych ogłoszeń do pracy w Islandii. Jeśli na stronie Eures pojawią się kolejne ogłoszenia o nabór na fileciarzy na pewno zostanie ono zamieszczone tutaj. Póki co tradycyjnie odsyłam tutaj: http://www.rybactwo.fora.pl/dam-prace-oferty,2/praca-za-granica-fileciarz-islandia,7.html#87
i prosiłbym o nie zamieszczanie postów o poszukiwaniu pracy, bo będę musiał zamknąć temat.
Nie 15:14, 20 Sty 08 Zobacz profil autora
emessch
Dodaje oferty i sprzątam spam



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrocław

Post
Islandia kojarzy się z surowym klimatem, ale też wysokim standardem życia. Cudzoziemców przyciągają tam przede wszystkim atrakcyjne warunki finansowe.
Na lodowej wyspie panuje niskie bezrobocie (ok. 1 proc.) i brakuje rąk do pracy. Dlatego miejscowe firmy zmuszone są szukać kandydatów na obczyźnie, również nad Wisłą. Szanse na wyjazd mają nawet osoby nie znające języka obcego.

Wyspa pełna pracy
O zatrudnienie łatwiej mężczyznom. – Obecnie największe zapotrzebowanie jest w branży budowlanej. Prawdziwy wysyp ofert rozpoczyna się między marcem a majem – informuje Hanna Czerniawska z agencji Interland.
Najczęściej rekrutacja dotyczy takich stanowisk, jak zbrojarz, stolarz, cieśla oraz hydraulik. Jednak pojawia się coraz więcej propozycji dla wysoko wykwalifikowanych fachowców (operatorzy maszyn CNC, informatycy, osoby odpowiedzialne za tworzenie baz danych). Sporo wakatów jest także w przetwórstwie.
Panie mają szanse na zatrudnienie w hotelach (obsługa lub personel sprzątający), ośrodkach agroturystycznych czy punktach gastronomicznych. Potrzebne są również do prowadzenia gospodarstw domowych (niektóre połączone są np. ze stadninami). Ponadto rząd islandzki przygotował ofertę dla pielęgniarek.

Dużo płacisz, dużo zarabiasz
Życie w Islandii jest drogie. Według danych z lipca 2007 roku koszt miesięcznego utrzymania wynosi ok. 1,2 tys. euro (4,3 tys. zł). – Mimo to przyjezdni nie mają problemów finansowych. Wszystko dzięki atrakcyjnym zarobkom – mówi Bartłomiej Górka, dyrektor Hamar Engineering Sp. z o.o.
Na początek można otrzymać przeważnie 850­900 koron islandzkich brutto za godzinę (35–36 zł). Jeśli pracownik zna język angielski, to wynagrodzenie wynosi już 950–1 tys. koron (38–39 zł). Zazwyczaj po przepracowanym miesiącu pensja wzrasta. – Wysokość podwyżki zależy od pracodawcy. Możliwe jest też, że po tym okresie przyjezdny awansuje, obejmując wyższe stanowisko – informuje Hanna Czerniawska.

Szczególnie korzystnie wygląda kwestia rozliczania nadgodzin. Za każdą z nich pracownik otrzymuje dodatkowe 80 proc. stawki podstawowej. Oznacza to, że jeśli w umowie ma 1 tys. koron na godzinę, to w przypadku nadgodzin już 1,8 tys. koron (70 zł).
– Polacy chętnie pracują więcej, niż mają zagwarantowane w umowie. Niektórzy nawet po 60 godzin tygodniowo – opowiada Katarzyna Opiekulska z LSJ Agencja Pracy. – W ten sposób dbają o stan swoich kont, a jednocześnie ograniczają możliwość wydawania pieniędzy – dodaje.

Darmowe latanie

Nie tylko wizja wysokich zarobków jest kusząca. Pracodawcy często organizują przelot i pokrywają koszty podróży do Islandii. – Część firm zapewnia w sumie sześć darmowych lotów, z czego dwa przypadają na letni okres urlopowy, a dwa na grudniowy okres świąteczny – mówi Katarzyna Opiekulska. Zauważa, że takie rozwiązania są przeważnie stosowane przy podpisywaniu kontraktów 12-miesięcznych.
Taka opcja jest tym bardziej atrakcyjna, że dotarcie na wyspę nie należy do łatwych. Z Polski nie ma bowiem bezpośrednich połączeń lotniczych. Trzeba więc podróżować z przesiadkami (najczęściej na terenie Niemiec).
Zazwyczaj pracodawcy zapewniają też darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. Poszukiwania lokum na własną rękę są trudne, a do tego kosztowne. Ostatnio za studio (aneks kuchenny z pokojem i łazienką) w centrum Hafnarfjordur żądano 65 tys. koron islandzkich (2,5 tys. zł) miesięcznie. Z kolei w stolicy za pokój dla dwóch osób należało zapłacić 70 tys. koron islandzkich (2,9 tys. zł).
Z językiem lub bez

Językiem urzędowym jest islandzki, którego brzmienie przypomina norweski. Nawet w trakcie kilkumiesięcznego pobytu na wyspie trudno go opanować. W Rejkiawiku oraz kilku innych miastach można znaleźć szkoły, które organizują kursy dla obcokrajowców.

Poziom znajomości islandzkiego nie jest ważny dla rekrutujących. Jeśli stawiają wymagania językowe, to dotyczą one angielskiego. – Przeważnie wystarczy posługiwać się nim w stopniu podstawowym. Jednak sporo osób znalazło zatrudnienie, nie znając go wcale – opowiada Bartłomiej Górka. Najczęściej jest to możliwe na budowach. Wówczas w kilkuosobowej grupie przynajmniej jedna osoba (supervisor) musi mówić po angielsku, by mogła objaśniać zadania swoim kolegom. Firmy cenią doświadczonych pracowników. Aby znaleźć zatrudnienie w branży budowlanej, trzeba mieć 3–4 lata udokumentowanego doświadczenia.

Zacznij nad Wisłą

O pracę najlepiej postarać się jeszcze w Polsce. W tym celu warto przejrzeć aktualne oferty w dwutygodniku "Praca i Życie za Granicą". Inną metodą jest poszukiwanie ofert w wojewódzkich urzędach pracy. Choć propozycji od zagranicznych pracodawców jest w nich dużo, to rzadko pochodzą z Islandii. Zdecydowanie większy wybór jest na stronie EURES. Na początku stycznia dostępnych było 175 różnych ogłoszeń. Kolejny sposób to kontakt z miejscowymi agencjami pośrednictwa (ráđningarţjónustur). Wyjazd na własną rękę wiąże się z dużymi kosztami i ryzykiem. Trzeba zapłacić za przelot, zakwaterowanie i wyżywienie. Inwestycja ta nie zawsze musi się zwrócić. Warto przed podróżą poświęcić czas na naukę języka obcego. Choć angielski nie zawsze jest wymagany, to poziom jego znajomości wpływa na wysokość zarobków. – Należy przygotować się na ekstremalne warunki pogodowe – przestrzega Bartłomiej Górka. – Huraganowe wiatry przeszkadzają nawet miejscowym, a w okresie zimowym dokuczliwy jest częsty brak słońca.
Marcin Gazda
Onet.pl
Nie 15:16, 20 Sty 08 Zobacz profil autora
BERNADETTA BANACH
Gość






Post
JESTEM ZAINTERESOWANA PANSTWA OFERTA. W TEJ BRANŻY PRACUJĘ 10 LAT. TYLKO ZA MAM PROBLEMY Z JEZYLIEM ANGIELSKIM. JESLI PAŃSTWA ZAITERESOWALA MOJA OFERTA PROSZE O ODPOWIEDZ.

POZDRAWIAM
Wto 18:15, 22 Sty 08
Gość







Post PRACA PRZY FILETOWANIU RYB
[color=red]Pracuje w branży przetwurstwa rybnego przy filetowaniu ryb, mam przy tym bardzo dobre doświadczenie na dowód teg moze pozłuzyć trzydziesto letni staż z tym zawodzie. Czy wazniejsza w tym kierunku jest komunikatywność języka? wydaje mi sie że wieksze znaczenie w kierunku ma wydanja praca. Przeciez jade tam pracować a nie rozmawiać. A jeśli ktoś chce tyle się (dogada). W tak wydajnym stopniu pracy zaineresowane są trzy osoby. Jeśi jakieś przetsiębiorstwo jest zainteresowane w tym kierunku proszę o kontakt +48 888 380 153 Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Pon 21:21, 28 Sty 08
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Rybactwo Śródlądowe na UP we Wrocławiu Strona Główna » Dam pracę - oferty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin